SIT42-N-GR2
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
36 variants
Chosen variant:
SIT42-N-GR2
Sitex nav, udboret gr2 (1:8)
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Sitex
C
42 mm
Diameter hub
65 mm
Material
Stål
Number of outer grooves
50
Power kW/rpm max.
0.021 kW
Power nominal kW/rpm.
0.011 kW
Pump group
2
Shaft cone
1:8
Shaft keyway
3,2 mm
Shaft type
Konisk
Torque nominal
10 daNm
Torque output max.
20 Nm
d
65 mm