SIT48-N-48
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
36 variants
Chosen variant:
SIT48-N-48
Sitex nav, udboret ø48 H7
Specifications
Dimensions and shipping
Aksel diameter
48 mm
Aksel notgang
14,0 mm
Akseltype
Cylindrisk
C
50 mm
Diameter nav
68 mm
Effekt kW/omdr. maks.
0.03 kW
Effekt nominel kW/omdr
0.016 kW
Materiale
Stål
Moment nominelt
14.2 daNm
Moment udgang maks.
28.5 Nm
Mærke navn
Sitex
Udvendigt splineantal
50
d
68 mm