SIT38-N-32
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
36 varianter
Utvald variant:
SIT38-N-32
Sitex hub, drilled ø32 H7
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Sitex
C
40 mm
Diameter hub
58 mm
Material
Steel
Number of outer grooves
44
Power kW/rpm max.
0.0171 kW
Power nominal kW/rpm.
0.0085 kW
Shaft diameter
32 mm
Shaft keyway
10,0 mm
Shaft type
Cylindrical
Torque nominal
8.1 daNm
Torque output max.
16.2 Nm
d
58 mm