SIT42-N-28
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
36 variants
Chosen variant:
SIT42-N-28
Sitex nav, udboret ø28 H7
Specifications
Dimensions and shipping
Aksel diameter
28 mm
Aksel notgang
8,0 mm
Akseltype
Cylindrisk
C
42 mm
Diameter nav
65 mm
Effekt kW/omdr. maks.
0.021 kW
Effekt nominel kW/omdr
0.011 kW
Materiale
Stål
Moment nominelt
10 daNm
Moment udgang maks.
20 Nm
Mærke navn
Sitex
Udvendigt splineantal
50
d
65 mm
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,97 Kg
Net weight
0,97 Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Sitex nav, udboret ø28 H7
Links
Produktkatalog
Produktkatalog
Others has been looking for
Sitex 38 polyamid ring
Sitex 38 polyamid ring
Partnumber:
SIT38-R
Min. order quantity is:
1 pcs
Sitex 48 polyamid ring
Sitex 48 polyamid ring
Partnumber:
SIT48-R
Sitex nav, udboret gr1 (1:8)
Sitex nav, udboret gr1 (1:8)
SIT24-N-GR1
Sitex 32 polyamid ring
Sitex 32 polyamid ring
SIT32-R
Sitex 42 polyamid ring
Sitex 42 polyamid ring
SIT42-R
Sitex 24 polyamid ring
Sitex 24 polyamid ring
SIT24-R
Sitex nav
Sitex nav
SIT24-N
SIT28-N
Sitex nav, udboret gr3 (1:8)
Sitex nav, udboret gr3 (1:8)
SIT48-N-GR3
Sitex nav, udboret GR2-4 (1:8) 4 mm notgang 2 MM DYB PÅ STØR