SIT42-N-28
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
36 variants
Chosen variant:
SIT42-N-28
Sitex nav, udboret ø28 H7
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Sitex
C
42 mm
Diameter hub
65 mm
Material
Stål
Number of outer grooves
50
Power kW/rpm max.
0.021 kW
Power nominal kW/rpm.
0.011 kW
Shaft diameter
28 mm
Shaft keyway
8,0 mm
Shaft type
Cylindrisk
Torque nominal
10 daNm
Torque output max.
20 Nm
d
65 mm