SIT38-N-25
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
36 variants
Chosen variant:
SIT38-N-25
Sitex nav, udboret ø25 H7
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Sitex
C
40 mm
Diameter hub
58 mm
Material
Stål
Number of outer grooves
44
Power kW/rpm max.
0.0171 kW
Power nominal kW/rpm.
0.0085 kW
Shaft diameter
25 mm
Shaft keyway
8,0 mm
Shaft type
Cylindrisk
Torque nominal
8.1 daNm
Torque output max.
16.2 Nm
d
58 mm