Kobling 1/2, M22x1,5 oml. 15L 8G-15FDLORX45 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Partnumber:
G0815RO22A45
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Male protection plug, 5/8" BSP, 7/8" JIC/UNF, M22x1.5
Partnumber: PLUG05M
A
84,4 mm
Angle
45 °
B
47 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter pipe
15 mm
E
20,2 mm
H
27 mm
Hose coupling type
Med fast kappe
Hose size
1/2 "
Model code
8G-15FDLORX45
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
52 - 58 Nm
Working Pressure
35 MPa