Coupling 1/2, M24x1,5 fem. 16S 8G-16FDHORX90 Gates MegaCrimp
…
Read more
Partnumber:
G0816RO24A90
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
16 variants
Chosen variant:
G0816RO24A90
PLUG20M
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
77,8 mm
Angle
90 °
B
40,3 mm
DN
12 mm
Diameter pipe
16 mm
E
44 mm
H
30 mm
Model code
8G-16FDLHORX90
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
62 - 68 Nm