Coupling 1/2, M22x1,5 fem. 15L 8G-15FDLORX Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Artikelnummer:
G0815RO22A
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
A
63,5 mm
B
26 mm
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter rör
15 mm
H
27 mm
Modell kod
8G-15FDLORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
1/2 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryck max.
350 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
52 - 58 Nm