JGE-24-20ED
Pakke str.:
5 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
31 varianter
Valgt variant:
JGE-24-20ED
Adapter Rak, Utv-JIC, Utv-G-ED
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
65 mm
Angle
0 °
B
27,5 mm
Brand Name
FOR
CH
50 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D
20 mm
Diameter pipe
38 mm
F
G 1.1/4 BSP
J
1.7/8-12 JIC
Material
Steel
Pressure max.
140 bar
Sealing material
NBR
Standard ISO
ISO 1179
Surface treatment
Electro zinc plated
T
38 mm
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-20 °C