UN60X70X08
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
46 variants
Chosen variant:
UN60X70X08
Piston seal
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter inner
60 mm
Diameter outer
70 mm
H
8 mm
Material
Polyurethane
Pressure max.
400 bar
Temperature max.
+100 °C