UN16X24X05.7
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
63 variants
Chosen variant:
UN16X24X05.7
Piston seal
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter inner
16 mm
Diameter outer
24 mm
H
5,7 mm
Material
Polyurethane
Pressure max.
400 bar
Temperature max.
+100 °C