S50X60X10G
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
2 variants
Chosen variant:
S50X60X10G
Single acting piston seal
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter inner
50 mm
Diameter outer
60 mm
H
10 mm
Material
NBR
Pressure max.
315 bar
Temperature max.
+100 °C