S220-06-14U adaptor UNF
\ufeff
JIC 37° male straight basic connector
Male thread SAE UNF-UN
O-ring, NBR Shore 85 +5/0
ISO 11926 - for threaded ports
Operating temperature -20° to +120°
…
Läs mer
Artikelnummer:
M-06-9/16
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
24 varianter
Utvald variant:
M-06-9/16
S220-06-14U adaptor UNF
Tillbehör (1)
Støttering Ø6
Varenummer:
B-06
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
32,5 mm
B
14 mm
CH
19 mm
D
10 mm
Diameter rør
6 mm
Dimension F
9/16-18 UNF
Gevind udvendig
7/16-20 JIC
Gevind udvendig
9/16-18 UNF
J
7/16-20 JIC
Korrosions resistens
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Materiale
Steel
Model kode
A102012/0614
Mærke navn
FOR
Overfladebehandling
Electro-galvanized / White chromatized
T
6 mm
Tryk maks.
450 bar