Coupling 1/2, M18x1,5 fem. 12L 8G-12FDLORX45 Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Artikelnummer:
G0812RO18A45
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Gevindprop M18x1.5
Artikelnummer: PLUG13M
A
80,3 mm
Arbejdstryk
35 MPa
B
42,9 mm
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter rør
12 mm
E
18,9 mm
H
22 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
8G-12FDLORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
L
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
1/2 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
38 - 42 Nm