FISNV18L15L
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
21 varianter
Valgt variant:
FISNV18L15L
Straight fitting ø18L/15L with O-ring
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D3
11 mm
D4
11 mm
Diameter pipe
18 - 15 mm
L1
45 mm
L2
47,3 mm
Material
Steel
Model code
FI-SNV-18/15L-V-W3-DKO
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
32 mm
S2
27 mm
Safety factor
4
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
L
Series 1
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+200 °C
Temperature min.
-25 °C
d1
18 mm
d2
15 mm