FISNV30S28L
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
46 varianter
Utvald variant:
FISNV30S28L
Straight fitting ø30S/28L with O-ring
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
D1
30 mm
D2
28 mm
D3
22 mm
D4
22 mm
Diameter pipe
30 - 28 mm
L1
59 mm
L2
66,4 mm
Material
Steel
Model code
FI-SNV-30S/28L-V-W3-DKO
Pressure max.
250 bar
S1
50 mm
S2
41 mm
Safety factor
4
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
L
Series 1
L
Series 2
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+200 °C
Temperature min.
-25 °C