Straight bulkhead - ø12L - with lock nut FI-GS-12L-W3-SKM
Temperature/pressurereduction:
-40°C - +120°C = 0%.
+120°C - +150°C = 11%.
+150°C - +175°C = 15%.
+175°C - +200°C = 19%.
+200°C - +250°C = 28%
Artikelnummer:
FXGS12LSKM
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
Diameter pipe
12 mm
Dimension L7 max
16 mm
L
53 mm
L1
25 mm
L2
10 mm
L3
44 mm
L4
29 mm
Model code
FI-GS-12L-W3-SKM
Pressure max.
400 bar
S1
24 mm
S2
24 mm
S3
22 mm
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread outer metric
M18x1,5
d1
12 mm
d2
10 mm
Förpackningsstorlek
Streckkod
Bruttovikt
0,08 Kg
Nettovikt
0,08 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Temperature/pressurereduction:
-40°C - +120°C = 0%.
+120°C - +150°C = 11%.
+150°C - +175°C = 15%.
+175°C - +200°C = 19%.
+200°C - +250°C = 28%