FISNV10S08S
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
15 varianter
Utvald variant:
FISNV10S08S
EDKOR 10S/08S
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D3
4 mm
D4
4 mm
L1
39 mm
L2
41,7 mm
Material
Steel
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
22 mm
S2
19 mm
Safety factor
4
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+200 °C
Temperature min.
-25 °C
d1
10 mm
d2
8 mm