Straight bulkhead - ø20S - with lock nut FI-GS-20S-W3-SKM
Temperature/pressurereduction:
-40°C - +120°C = 0%.
+120°C - +150°C = 11%.
+150°C - +175°C = 15%.
+175°C - +200°C = 19%.
+200°C - +250°C = 28%
Varenummer:
FXGS20SSKM
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
D20S cutting ring ø20
Artikelnummer: DPR20S
Nut - ø20S - M30x2
Artikelnummer: FIM20S
Skärring dubbel mjuktätad, WDDS, 20S
Artikelnummer: FIWDDS20S
M20S nut ø20 M30x2
Artikelnummer: M20S
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
20 mm
Dimension L7 max
16 mm
L
72 mm
L1
39 mm
L2
17,5 mm
L3
55 mm
L4
33,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-GS-20S-W3-SKM
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
41 mm
S2
41 mm
S3
36 mm
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread outer metric
M30x2
d1
20 mm
d2
16 mm
Förpackningsstorlek
Streckkod
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Temperature/pressurereduction:
-40°C - +120°C = 0%.
+120°C - +150°C = 11%.
+150°C - +175°C = 15%.
+175°C - +200°C = 19%.
+200°C - +250°C = 28%