D3570600ST
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
A
600 mm
Area piston pull side
28.85 cm2
Area piston push side
38.47 cm2
B
796 mm
C
G 3/8 BSP
Diameter eye
30.4 mm
Diameter inner cylinder
70 mm
Diameter rod
35 mm
Dimension F
19.5 mm
E
80 mm
G
80 mm
H
30,4 mm
L
60 mm
M
50 mm
Model code
D3570600ST
N
30,4 mm
Pressure max.
250 bar
Stroke
600 mm
Thread
G 3/8 BSP
d
35 mm
e
70 mm