AI12SR3/8X
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
26 varianter
Utvald variant:
AI12SR3/8X
Stud fitting female - ø12S x 3/8" BSP female
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
12 mm
Material
Steel
Model code
XAI12SR38ZN
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C