FXRST12LR38DK
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
2 varianter
Valgt variant:
FXRST12LR38DK
T-banjo - ø12L x BSP 3/8
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
D1
12 mm
Diameter rör
12 mm
Dimension i
12 mm
Gänga utv.
G 3/8 BSP
L
24,5 mm
L1
32,5 mm
L2
17,5 mm
L3
32,5 mm
L4
16 mm
Modell kod
FI-RST-12LR-DK-B-W3
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
24 mm
S2
22 mm
S3
22 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
2.5
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
400 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
Zinc-Nickel plated
d2
22 mm
i
12 mm
Pakke str.
Stregkode
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
0,151 Kg
Oprindelsesland
deu
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
T-banjo - ø12L x BSP 3/8
Product datasheet
Ofte købt sammen med
Reduktion - 3/8" BSP x 1/2" BSP indv - WD pakning
Varenummer:
RI3/8WD1/2
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
Reduktion - 3/8" BSP x 1/8" BSP indv - WD pakning
Varenummer:
RI3/8WD1/8
0 pcs
Reduktion - 1" BSP x 3/8" BSP indv - WD pakning