AI10SR3/8X
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
26 varianter
Valgt variant:
AI10SR3/8X
Stud fitting female - ø10S x 3/8" BSP female
Tilbehør (1)
Alternativer (1)
Omløber - 10L - M16x1.5
Varenummer:
M10L
Påskruning - ø10S x 3/8" BSP indv
Varenummer:
FXGA10SR38
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
10 mm
Material
Steel
Model code
XAI10SR38ZN
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C