FXGA10LR38
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
42 variants
Chosen variant:
FXGA10LR38
Stud fitting female - ø10L x 3/8" BSP female
Accessories (2)
Double cutting ring WDDS - ø10L/S - packing
Varenummer:
FIWDDS10LS
Mutter 10L (M16x1.5)
Varenummer:
M10L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
10 mm
L
32 mm
L1
40 mm
L2
25 mm
L3
16 mm
Material
Steel
Model code
XAI10LR38ZN
Pressure max.
315 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
24 mm
S2
19 mm
Safety factor
2.5
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Thread inner
G 3/8 BSP
Thread outer metric
M16x1,5
d1
10 mm
d2
8 mm
Pakke str.
Stregkode
Brutto vægt
0,06 Kg
Netto vægt
0,06 Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Product datasheet
Andre kigger på
Påskruning - ø12L x 3/8" BSP indv
AI12LR3/8X
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
Påskruning - ø15L x 3/8" BSP indv
FXGA15LR38
Min. bestillingsenhed er:
AI15LR3/8X
0 pcs
FXGA12LR38
Påskruning - ø8L x 3/8" BSP indv
AI08LR3/8X
Påskruning - ø16S x 3/8" BSP indv
FXGA16SR38
Påskruning - ø6L x 3/8" BSP indv
FXGA06LR38
Påskruning - ø10S x 3/8" BSP indv
FXGA10SR38
Påskruning - ø12S x 3/8" BSP indv
AI12SR3/8X
FXGA08LR38
AI10SR3/8X
Påskruning - ø14S x 3/8" BSP indv
FXGA14SR38
Påskruning - ø18L x 3/8" BSP indv
FXGA18LR38
Påskruning - ø8S x 3/8" BSP indv
FXGA08SR38
Påskruning - ø10L x 3/8" BSP indv
AI10LR3/8X
FXGA12SR38
Påskruning - ø14S x M20x1.5 indv
AI14SM20X
Påskruning - ø42L x 1.1/2" BSP indv
FXGA42LR112
Påskruning - ø18L x 1/2" BSP indv
AI18LR1/2X
Påskruning - ø10L x 1/4" BSP indv
AI10LR1/4X
Forskruning lige 0° - S-serie - DIN udv. x BSP indv.
FXGA08SR38
Påskruning - ø25S x 1" BSP indv
FXGA25SR1
Påskruning - ø16S x 1/2" BSP indv
AI16SR1/2X
AI42LR11/2X
Påskruning - ø35L x 1.1/4" BSP indv
FXGA35LR114