FXRSW12LR14WD
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
FXRSW12LR14WD
Banjo - ø12L x 1/4" BSP with WD seal NBR
Tillbehör (4)
Cutting ring - ø12L
Varenummer:
FIDS12LS
Nut - ø12L - M18x1.5
Varenummer:
FIM12L
Skärring dubbel mjuktätad, WDDS, 12L/S
FIWDDS12LS
Mutter 12L (M18x1.5)
M12L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
90 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
12 mm
Dimension i
10 mm
L
22 mm
L1
31 mm
L2
15 mm
L3
30,7 mm
L4
15,5 mm
Material
Steel
Model code
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
22 mm
S2
19 mm
S3
22 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T1
G 1/4 BSP
Thread outer
G 1/4 BSP
d1
12 mm
d2
18,8 mm
i
10 mm