26PA0808
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
5 varianter
Valgt variant:
26PA0808
Elbow 3/4 JICx1/2 flange 45 °.
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
38,1 mm
Angle
45 °
B
17,48 mm
Brand Name
FOR
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Flange
1/2 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
I
37 mm
Material
Steel
Pressure max.
345 bar
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Surface treatment
Electro zinc plated
T
12 mm
Thread outer
3/4-16 JIC
l1
26 mm