16GS25FDHORX90
Förpackningsstorlek:
30 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
16GS25FDHORX90
1" Insert - (25S) M36x2 female - 90°
Tilbehør (1)
1" Ferrule - kun Gates 4SH/4SP
Varenummer:
16GS1F-4
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
151 mm
Angle
90 °
B
94,6 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
DN
25 mm
Diameter pipe
25 mm
E
76 mm
H
46 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1 "
Material
Steel
Model code
16GS-25FDHORX90
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
125 - 135 Nm
Working Pressure
42 MPa