16GS28FDLORX90
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
5 varianter
Valgt variant:
16GS28FDLORX90
1" Insert - (28L) M36x2 female - 90°
Accessories (1)
1" Ferrule - kun Gates 4SH/4SP
Artikelnummer:
16GS1F-4
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
151 mm
Angle
90 °
B
94,6 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
DN
25 mm
Diameter pipe
28 mm
E
70 mm
H
41 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1 "
Material
Steel
Model code
16GS-28FDLORX90
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
125 - 135 Nm
Förpackningsstorlek
Streckkod
200504
Bruttovikt
1,39 Kg
Nettovikt
1,39 Kg
Ursprungsland
CZE
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Product datasheet
Andra tittar på
1" Insert - 1" SAE6000 flange - 90° 100mm drop