08G15FDLORX90
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
17 varianter
Utvald variant:
08G15FDLORX90
Coupling 1/2, M22x1,5 fem. 15L 8G-15FDLORX90 Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
77,8 mm
Angle
90 °
B
40,3 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter pipe
15 mm
E
42 mm
H
27 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1/2 "
Material
Steel
Model code
8G-15FDLORX90
Pressure max.
350 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
52 - 58 Nm