08G12FJX
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
20 variants
Chosen variant:
08G12FJX
Presskoppling Rak, Ø1/2'', Inv-JIC-1.1/16''
Specifications
Dimensions and shipping
A
62,8 mm
B
27,3 mm
D
1/2"
DN
12 mm
H1
32 mm
H2
22 mm
Modell kod
8G-12FJX
Märke namn
Gates
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Slangdimension
1/2 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
96 - 106 Nm