MT10-1000
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
22 variants
Chosen variant:
MT10-1000
Test hose assy., 1/4BSPxM16
Specifications
Dimensions and shipping
Bend radius
35 mm
Brand Name
Stauff
Diameter inner
2 mm
Diameter outer
5 mm
Length
1000 mm
Pressure max.
630 bar
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C