MT14-2000
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
16 variants
Chosen variant:
MT14-2000
Testslange, M16 x M16 A2000mm
Specifications
Dimensions and shipping
Bend radius
35 mm
Brand Name
Stauff
Diameter inner
2 mm
Diameter outer
5 mm
Length
2000 mm
Model code
SMS-20-2000-B-W3
Pressure max.
630 bar
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,11 Kg
Net weight
0,11 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Testslange, M16 x M16 A2000mm
Produkt datablad
Others has been looking for
High pressure hose 630 bar DN2
High pressure hose 630 bar DN2