KR-21X27X2.0
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
46 varianter
Utvald variant:
KR-21X27X2.0
Copper washer 1/2
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Hydraspecma
Diameter inner
21 mm
Diameter outer
27 mm
Fits to BSP thread
G 1/2
FitsTo UNF thread
13/16-16
Height
2 mm
Material
Copper
Material thickness
2 mm
Standard DIN
DIN 7603A
Temperature max.
+300 °C
Temperature min.
-100 °C
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,03 Kg
Net weight
0,03 Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
Material: SF-Cu, on a hardness annealed with 45 HB max
Frequently bought together with
Brystnippel 1/2" BSP
Brystnippel 1/2" BSP
Partnumber:
01BP08
Package size:
Min. order quantity is:
1 pcs
Brystnippel 1/2" x 3/8" BSP
Brystnippel 1/2" x 3/8" BSP
Partnumber:
02BP0806
Min. order quantity is:
Brystnippel 1/2" x 1/4" BSP
Brystnippel 1/2" x 1/4" BSP
02BP0804
10 pcs
Brystnippel 1" x 1/2" BSP
Brystnippel 1" x 1/2" BSP
Brystnippel 1/2" x 3/8" BSP ZnNi
02BP0806ZN
Brystnippel 1" x 1/2" BSP med ekstra udboring i 1" enden ZN
02BP1608F25ZN
Brystnippel 1/2" x 1/8" BSP
Brystnippel 1/2" x 1/8" BSP
Indskruning - ø15L x 1/2" BSP - WD pakning
A15RLWDX
Indskruning - ø12L x 1/2" BSP - WD pakning
A12LR1/2WDX
Indskruning - ø18L x 1/2" BSP - WD pakning
A18RLWDX
Indskruning - ø6S x 1/2" BSP - WD pakning
A06SR1/2WDX
Banjo - ø15L x 1/2" BSP - teflon tætningsring
SBE15RLWDX
Vinkel indskruning 90° - ø15L x 1/2" BSPT
B15RLX
Indskruning - ø8L x 1/2" BSP
Indskruning - ø8L x 1/2" BSP
A08LR1/2X
Indskruning - ø10L x 1/2" BSP - WD pakning
A10LR1/2WDX
Indskruning - ø6L x 1/2" BSP
Indskruning - ø6L x 1/2" BSP
A06LR1/2X
Indskruning - ø8S x 1/2" BSP
Indskruning - ø8S x 1/2" BSP
A08SR1/2X
Indskruning - ø20S x 1/2" BSP 60°
A20SR1/2AX
Indskruning - ø12S x 1/2" NPT
Indskruning - ø12S x 1/2" NPT
A12S1/2NPTX
Vinkel indskruning 45° stilbar - ø16S x 1/2" BSP
BFE16RS/OAX
Banjo - ø16S x 1/2" BSP - teflon tætningsring
SBE16RSWDX
Kontraventil (->) - ø18L x 1/2" BSP - 1 bar - WD pakning