KR-21X26X1.5
Material: SF-Cu, on a hardness annealed with 45 HB max
…
Read more
Partnumber:
KR-21X26X1.5
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
46 variants
Chosen variant:
KR-21X26X1.5
KR-21X26X1.5
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Hydraspecma
Diameter inner
21 mm
Diameter outer
26 mm
Fits to BSP thread
G 1/2
FitsTo UNF thread
13/16-16
Height
1.5 mm
Material
Copper
Material thickness
1.5 mm
Standard DIN
DIN 7603A
Temperature max.
+300 °C
Temperature min.
-100 °C