GE25DO2RS
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
8 variants
Chosen variant:
GE25DO2RS
Joint bearing
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter inner
25 mm
Diameter outer
42 mm
Outer height
20 mm
Outer ring width
16 mm
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,11 Kg
Net weight
0,11 Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
Sperical bearings. Type "2RS" has dual dust seal.
Others has been looking for
Lock nut UNF thread
Lock nut UNF thread
Partnumber:
SM06
Min. order quantity is:
1 pcs
Joint bearing
Partnumber:
GE45DO2RS
GE20DO2RS
GE35DO2RS
Spherical bearings
Spherical bearings
GE50DO2RS
GE50DO2RS
GE30DO2RS
GE15DO
GE40DO2RS
1,2mm back-up ring BU30-50 OR 24,2x3,0
RESH30/BU30
Spacer for KH30
Spacer for KH30
RESH30/AFSTR
Weld bushing for KH30
Weld bushing for KH30
RESH30/SVEJS
Internal lock ring for piston
Internal lock ring for piston
RES-H30/SW45
Lock nut for KH30
Lock nut for KH30
RESH30/KONTR