Coupling 1/2, M22x1,5 fem. 15L 8G-15FDLORX90 Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Artikelnummer:
G0815RO22A90
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Male protection plug, 5/8" BSP, 7/8" JIC/UNF, M22x1.5
Varenummer: PLUG05M
A
77,8 mm
Angle
90 °
B
40,3 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter pipe
15 mm
E
42 mm
H
27 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1/2 "
Material
Steel
Model code
8G-15FDLORX90
Pressure max.
350 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
52 - 58 Nm