Coupling 1/4, M18x1,5 fem. 12L 4G-12FDLORX Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Varenummer:
G0412RO18A
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
A
52,5 mm
B
26,5 mm
D
1/4"
DN
6 mm
Diameter rør
12 mm
H
22 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
4G-12FDLORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
L
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
1/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
38 - 42 Nm
Tryk maks.
420 bar