FXGE10LR14
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
40 varianter
Valgt variant:
FXGE10LR14
Stud fitting - ø10L x 1/4" BSP
Tillbehör (1)
Cutting ring - ø10L
Artikelnummer:
DPR10LS
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
10 mm
Diameter pipe
10 mm
Dimension i
12 mm
Hexagon
19 mm
L
30 mm
L1
38 mm
L2
11 mm
Material
Steel
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
19 mm
S2
19 mm
Safety factor
4
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Thread outer
G 1/4 BSP
Thread outer metric
M16x1,5
d2
6 mm
i
12 mm