FXGE12LR14
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
40 variants
Chosen variant:
FXGE12LR14
Stud fitting - ø12L x 1/4" BSP
Accessories (4)
Skärring 12LS
Artikelnummer:
DPR12LS
Omløber - ø12L - M18x1.5
Artikelnummer:
FIM12L
Dobbelt skærering WDDS - ø12L/S - pakning
FIWDDS12LS
Mutter 12L (M18x1.5)
M12L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
12 mm
Diameter pipe
12 mm
Dimension i
12 mm
Hexagon
19 mm
L
31 mm
L1
39 mm
L2
12 mm
Material
Steel
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
19 mm
S2
22 mm
Safety factor
4
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
T
G 1/4 BSP
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Thread outer
Thread outer metric
M18x1,5
Torque tightening
55 Nm
d2
6 mm
i
12 mm