FXGE12SR14
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
34 varianter
Valgt variant:
FXGE12SR14
Stud fitting - ø12S x 1/4"
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
12 mm
Diameter pipe
12 mm
Dimension i
12 mm
Hexagon
22 mm
L
36 mm
L1
45 mm
L2
16,5 mm
Material
Steel
Model code
XA12SR14ZN
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
22 mm
S2
24 mm
Safety factor
2.5
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Thread outer
G 1/4 BSP
Thread outer metric
M20x1,5
d2
5 mm
i
12 mm