FEGED10SR14WD
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
27 varianter
Utvald variant:
FEGED10SR14WD
Indskruning - ø10S indv x 1/4" BSP - o-ringstætning
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter rør
10 mm
Dimension i
12 mm
Gevind indvendig metrisk
M18x1,5 MM
Gevind udvendig
G 1/4 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L1
29,5 mm
Materiale
Stål
Model kode
VAD10SR14WZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
19 mm
S2
22 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
T
G 1/4 BSP
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
Tilspændingsmoment
55 Nm
Tryk maks.
800 bar
Vinkel
0 °
d1
10 mm
d2
6 mm
i
12 mm
Pakke str.
Stregkode
Brutto vægt
0,08 Kg
Netto vægt
0,08 Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Produkt datablad
Ofte købt sammen med
Vinkel indskruning 90° - ø6L x 1/4" BSPT
Varenummer:
B06LR1/4X
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
Manometer påskruning - ø12L x 1/4" BSP indv - o-ringstætning
Varenummer:
VO12LDKO
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
Manometer forskruning - ø6L x 1/4" BSP indv
O06LX
Vinkel indskruning 90° stilbar - ø8L x 1/4" BSP
BE08RL/OAX
Indskruning - ø8L x 1/4" BSP 60°
A08RLAX
Manometer påskruning - ø8L x 1/4" BSP indv - o-ringstætning
VO08LDKO
Vinkel indskruning 90° - ø10L x 1/4" BSPT
B10RLX
Indskruning - ø6S x 1/4" BSP - WD pakning
A06RSWDX
Indskruning - ø8L x 1/4" BSP - WD pakning
A08RLWDX
Indskruning - ø12S x 1/4" NPT
Indskruning - ø12S x 1/4" NPT
A12S1/4NPTX
Lynkobling han - Tema (ISO-B) - DN06 - G1/4" m. eliminator
TIB2521
Manometer forskruning - ø12L x 1/4" BSP indv
O12LX
Indskruning - ø6LL x 1/4" BSPT
Indskruning - ø6LL x 1/4" BSPT
A06LLR1/4X
Hunpart, 1/4" Bruning SM-251-4FB
SM251
Indskruning - ø8L studs x 1/4"BSP
VA08RLRSK
Manometer forskruning - ø10L x 1/4" BSP indv
O10LX
Indskruning - ø8S x 1/4" BSP - WD pakning
A08RSWDX
Kontraventil (->) - ø8S x 1/4" BSP - 1 bar - WD pakning
RZ08RSX
Kontraventil (<-) - ø8L x 1/4" BSP - 0.5 bar - WD pakning
RV08RL0.5X
Vinkel indskruning 90° - ø6L x 1/4" NPT
B06L1/4NPTX
Kontraventil (<-) - ø8L x 1/4" BSP - 1 bar - WD pakning