FIEGE10LR14WD
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
28 varianter
Utvald variant:
FIEGE10LR14WD
Indskruning - ø10L indv x 1/4" BSP
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter rør
10 mm
Dimension i
12 mm
Gevind indvendig metrisk
M16x1,5 MM
Gevind udvendig
G 1/4 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L1
27,5 mm
Materiale
Stål
Model kode
VAD10RLWZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
19 mm
S2
19 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Tilspændingsmoment
35 Nm
Tryk maks.
500 bar
Vinkel
0 °
d1
10 mm
d2
6 mm
i
12 mm