FXGE15LR14WD
Temperatur/tryckreducering:
-40°C - +120°C = 0%.
+120°C - +150°C = 11%.
+150°C - +175°C = 15%.
+175°C - +200°C = 19%.
+200°C - +250°C = 28%
Artikelnummer:
FXGE15LR14WD
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Cutting ring - ø15L
Artikelnummer: FIDS15L
Double cutting ring WDDS - ø15L - packing
Artikelnummer: FIWDDS15L
M15L nut ø15 M22x1,5
Artikelnummer: M15L
Angle
0 °
Diameter pipe
15 mm
Dimension i
12 mm
L
31,5 mm
L1
39,5 mm
L2
12,5 mm
Material
Steel
Model code
FXGE15LR14WD
Pressure max.
400 bar
S1
22 mm
S2
27 mm
Sealing material
NBR
Series
L
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 1/4 BSP
d1
15 mm
d2
7 mm
i
12 mm
Förpackningsstorlek
0 pcs
Streckkod
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
deu
Temperatur/tryckreducering:
-40°C - +120°C = 0%.
+120°C - +150°C = 11%.
+150°C - +175°C = 15%.
+175°C - +200°C = 19%.
+200°C - +250°C = 28%