FIEGE10LR14WD
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
28 varianter
Utvald variant:
FIEGE10LR14WD
Stud fitting - ø10L indv x 1/4" BSP - o-ring seal
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rör
10 mm
Dimension i
12 mm
Gänga inv. metrisk
M16x1,5 MM
Gänga utv.
G 1/4 BSP
L1
27,5 mm
Modell kod
VAD10RLWZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
19 mm
S2
19 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
500 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zinc-Nickel plated
d1
10 mm
d2
6 mm
i
12 mm
Åtdragning moment
35 Nm