FG1/2X30/13
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
2 variants
Chosen variant:
FG1/2X30/13
Welding flange, female ø13 dia
Spare parts (1)
OR15.88X2.62 NBR90
Partnumber:
15.88X2.62S
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Bolt dimension
M6x16 mm
Brand Name
Walvoil
Diameter Weld butt
13 mm
Holes circle
30 mm
I
30 mm
Material
Steel
Model code
FG1/2X30/13
Number of bolts
4
O-ring
15,88X2,62S mm
Pressure max.
315 bar
Sealing material
NBR
Shore
90
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,09 Kg
Net weight
0,09 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Svejseflange, indv. ø13 dia.
Others has been looking for
Rørflange 1/2" BSP - (4) Boltcirkel 30mm
Partnumber:
DFI1/2X30
Min. order quantity is:
1 pcs
Gevindflange 1/2" BSP - (4xM8) Boltcirkel 40mm
FI1/2X40
Nippelflange 1/2" BSP - (4) Boltcirkel 30mm
1RD1/2X30
Flange lige - svejsefatning - FG
FG1X51/26
Flange lige - BSP indv. kompakt - FI / F
FI1/2X40
Flange lige - BSP udv. - RD / FE
2RD3/4X40
Nippelflange 1/2" BSP - (4) Boltcirkel 40mm
2RD1/2X40
Rørflange 1/2" BSP - (4) Boltcirkel 40mm
DFI1/2X40
Flange lige - BSP indv. - DFI / FI
DFI1X51
Gevindflange 3/8" BSP - (4) Boltcirkel 30mm
FI3/8X30
Gevindflange 15L - (4) Boltcirkel 35mm
RDA35/15
Gevindflange 3/8" BSP - (4) Boltcirkel 40mm
FI3/8X40
Rørflange 3/8" BSP - (4) Boltcirkel 30mm
DFI3/8X30
Gevindflange 22L - (4) Boltcirkel 40mm
RDA40/22
Nippelflange 1" BSP - (4) Boltcirkel 40mm
2RD1X40
Nippelflange 3/4" BSP - (4) Boltcirkel 40mm
2RD3/4X40
Gevindflange 1" BSP - (4) Boltcirkel 51mm
FI1X51
Rørflange 3/4" BSP - (4) Boltcirkel 40mm
DFI3/4X40
Gevindflange 3/4" BSP - (4) Boltcirkel 40mm - Kun til sug
FI3/4X40
Gevindflange 3/4" BSP - (4) Boltcirkel 56mm
FI3/4X56
Gevindflange 3/4" BSP - (4) Boltcirkel 51mm
FI3/4X51
Nippelflange 1" BSP - (4) Boltcirkel 56mm
3RD1X56
Rørflange 1" BSP - (4) Boltcirkel 56mm
DFI1X56
Rørflange 1" BSP - (4) Boltcirkel 51mm
DFI1X51
Rørflange 3/4" BSP - (4) Boltcirkel 56mm
DFI3/4X56
Flange lige - MM (DIN2353) udv. - RDA
Gevindflange 1" BSP - (4) Boltcirkel 56mm