ARAM20/100
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
ARAM20/100
Atos pressure relief valve
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Atos
Contamination level max.
20/18/15 - ISO 4406
Flow rate nominal LMin
350 lpm
Material
Steel
Model code
ARAM-20/100
Oil viscocity recommended
15 - 100 cSt
Port P
G 3/4 BSP
Port T
G 1 BSP
Pressure T max.
210 bar
Pressure max.
350 bar
Pressure setting max.
100 bar
Pressure setting min.
6 bar
Temperature max.
+60 °C
Temperature min.
-30 °C