ARAM20/350
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
ARAM20/350
Paineenraj.ventt. 8-350bar
Specifications
Dimensions and shipping
Flödeshastighet nominell LMin
350 lpm
Föroreningsgrad max.
20/18/15 - ISO 4406
Modell kod
ARAM-20/350
Märke namn
Atos
Oljeviskositet rekommanderad
Port T
G 1 BSP
Temperatur max.
+60 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck T max.
210 bar
Tryck max.
350 bar
Tryckinställning max.
350 bar
Tryckinställning min.
8 bar