ARE06/350/V
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
7 varianter
Utvald variant:
ARE06/350/V
Atos pressure relief valve 15-350 bar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Atos
Contamination level max.
21/19/16 - ISO 4406
Flow rate nominal LMin
40 lpm
Material
Steel
Model code
ARE-06/350/V
Oil viscocity recommended
G 1/4 BSP
Port T
G 3/8 BSP
Pressure T max.
50 bar
Pressure max.
500 bar
Pressure setting max.
350 bar
Pressure setting min.
15 bar
Temperature max.
+60 °C
Temperature min.
-30 °C