WFG3004S38
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
8 variants
Chosen variant:
WFG3004S38
Vinkelflange 1.1/4" SAE3000 x 38S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter fläns
50.8 mm
Diameter rör
38 mm
Fläns
1.1/4 "
Fläns SAE/DIN
3000 PSI
Gänga utv. metrisk
M52x2
Märke namn
Havit
O-ring
37,69X3,53 mm
Rostbeständighet
480 hours salt spray DIN EN 9227
Serie
S
SAE J518 Code 61
Temperatur max.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
280 bar